Dorota Warakomska jedną z twarzy kalendarza Dobra Adopcja 2014. Jego misją jest uświadomienie społeczeństwu, że warto posiadać psy przygarnięte ze schronisk, przytulisk i innych trudnych warunków. Mogą stać się naszymi przyjaciółmi na długie lata.

To już trzecia edycja kalendarza, którego celem jest propagowanie szeroko pojętego dobra zwierząt i odpowiedzialnej opieki nad nimi, poprzez opisywanie pozytywnych przykładów adopcji.

Bohaterami kalendarza są ludzie, którzy przygarniają psy i koty, opiekują się nimi i są zaangażowani w pomoc bezdomnym zwierzętom. Przy każdym ze zdjęć znajduje się krótki opis wyjątkowej relacji, jaka łączy właściciela i przygarniętego czworonoga. W tym roku zdjęcia do kalendarza wykonali znani fotografowie Andrzej Åšwietlik oraz Magdalena Wiśniewska. Podobnie jak w dwóch pozostałych edycjach, także w tej na rok 2014 na 12 kartach kalendarza umieścimy portrety 2 lekarzy weterynarii, 6 osób spośród uczestników konkursu Dobra Adopcja oraz 4 osób publicznych (VIP’s) znanych z radia i telewizji.

Wśród nich znalazła się również Dorota Warakomska, która uwielbia obserwować i dokumentować proces wychowania, socjalizacji i budowania wzajemnych więzi między nieodłącznymi domownikami: czterema kotami i psem – wszystkie zostały przygarnięte. Ukończyła psychologię zwierząt, zajmuje się dogoterapią i ćwiczy się z psem Blues’em w sztuce obedience (posłuszeństwo sportowe).

Ratując jednego zwierzaka, nie zmienimy świata, ale na pewno świat zmieni się dla niego.
Kalendarz dedykowany jest Wszystkim, którzy pomagają zwierzętom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na rzecz przytuliska ZNAJDKI. www.znajdki.pl


Więcej informacji i miejsca, gdzie można znaleźć kalendarz – kliknij