Uroczystą galą, którą prowadziłam z udzialem Henryki Bochniarz i Lecha Wałesy, rozpoczęło się IV Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie.


Do piątku z gośćmi i gościniami z całego świata z kręgów biznesowych, politycznych i naukowych będziemy dyskutować o przyszłości Europy i jej gospodarki w globalnym kontekście przemian. Tegoroczna edycja EFNI odbywa się pod hasłem: „Europa bezpieczna i konkurencyjna – realistyczny cel czy nieosiągalne marzenie? Perspektywa biznesu.” Jak powiedziała Henryka Bochniarz, prezydentka Konfederacji Lewiatan – Jest to grono ludzi, które jest w stanie zaproponować ciekawe rozwiązania dla Europy i świata.

Władza pieniądza – współczesne zagrożenia dla wolności. Jak budować społeczeństwo obywatelskie i europejską opinię publiczną? Jak przybliżyć Unię obywatelom? Liderzy przyszłości – jak ich znaleźć i przygotować do wyzwań XXI wieku? Europa konkurencyjna, czyli jaka? Agenda na najbliższe pięciolecie. Co stanowi o przewadze cywilizacyjnej w XXI wieku? Technologia? Kultura? Obronność? Konkurencyjność gospodarki? Surowce? Wizja? Emocje? – to tylko niektóre z tematów, o jakich będziemy rozmawiać na czwartym Forum Nowych Idei w Sopocie. Jak twierdzi prof. Andrzej K.Koźmiński – Z różnorodności rodzą sie nowe idee, które są bardzo potrzebne. Jeśli coś jest jednolite, to jest mało prawdopodobne, że wtedy powstanie z tego coś nowego.


EUROPEJSKIE FORUM NOWYCH IDEI to międzynarodowy kongres środowisk biznesowych z udziałem wybitnych przedstawicieli świata polityki, kultury, nauki i mediów. Organizowane jest od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BUSINESSEUROPE, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami. Celem Forum jest wypracowywanie pomysłów na silną Europę i konkurencyjną gospodarkę, otwartą na trendy cywilizacyjne i technologiczne. 

Fotogaleria (zdj. Konfederacja Lewiatan) – kliknij

Więcej informacji: www.efni.pl