Konferencja finałowa projektu „Superwoman na rynku pracy” (12 grudnia 2014 roku, KPRM) była uwieńczeniem cyklu odbywających się w całej Polsce spotkań poświęconych kwestii wyrównania szans kobiet na rynku pracy a także ich aktywności i przedsiębiorczości. Hasło konferencji: równowaga – satysfakcja – sukces.

Konferencję poprowadziła Dorota Warakomska, prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet, która brała udział w spotkaniach (było ich 16 – warsztatów i paneli dyskusyjnych) w różnych miastach Polski w latach 2013 i 2014. Ich tematy: godzenie ról, sposoby na równoważenie życia zawodowego i prywatnego. Uczestniczkami spotkań były przedstawicielki rządu, organizacji pozarządowych, kobiety pracujące, matki, studentki – kobiety sukcesu.

Celem projektu „Superwomen…” jest ułatwianie godzenia życia prywatnego z zawodowym, a także pomoc w rozwijaniu kariery i wyzwalaniu potencjału do ubiegania się o stanowiska w zarządach i radach nadzorczych firm. Dorota Warakomska zwróciła uwagę na problemy kobiet oraz wątki, które pojawiły się w dyskusjach podczas spotkań w całej Polsce. – Bez względu na to, kim jesteśmy i gdzie mieszkamy, mamy takie same wyzwania: trudno nam się przebić i godzić życie zawodowe z prywatnym – mówiła Dorota Warakomska. – Często jesteśmy krytykowane nawet przez najbliższych za chęć pracy zawodowej. Tym bardziej ważne jest więc to, by mówić o sobie, że jest się super, mimo że – być może – nie wszystko nam się udaje. Bardzo ważne jest pozytywne myślenie o sobie.

Więcej o konferencji na stronie Kongresu Kobiet – kliknij

Fotogaleria

Tekst w Publikacjach – Te obce – Raport/Rekomendacje