Żaden rząd nic nie zrobił z problemem górników, którzy są sterowani politycznie. To nie jest łatwy temat, ale należy tę sytuację rozwiązać. Inne grupy zawodowe czy kobiety 50+ nie mają takich przywilejów. Jako społeczeństwo kosztuje nas to o wiele za dużo. Dokładamy do każdej tony węgla i jesteśmy zwodzeni bezpieczeństwem energetycznym. – Powiedziała Dorota Warakomska w Szpilach Elizy Michalik.

Jak dodała – Tylko i wyłącznie prywatny właściciel jest w stanie dopatrzeć tego, aby to było efektywne. Jestem za tym, żeby skorzystać z oferty tego polskiego businessmana, który chce kupić kopalnie, żeby je zrestrukturyzować i stopniowo wyprowadzić na prostą.

Wraz z Anną Dryjańską rozmawiały również o kandydaturze Magdaleny Ogórek na prezydentkę i o antykoncepcji awaryjna bez recepty. Zdaniem Doroty Warakomskiej – Nikt nikogo nie zmusza do zażywania „tabletki po”. Tu cały czas chodzi o prawo wyboru. Jeśli kobieta chce tabletkę, niech może w sytuacjach awaryjnych – podkreślmy, wejść do apteki i ją kupić. Tu chodzi o godność, żeby nie być upokarzanymi, nie musieć się tłumaczyć za każdym razem. Żeby ktoś inny nie decydował o nas, o naszym życiu, o naszej przyszłości. Chodzi o to, żeby dać szansę kobietom, które nie mają możliwości wyjechania za granicę czy skorzystania z wizyty u lekarza, bo mieszkają w małym miasteczku czy wsi. Jak podkreśliła – Niech każdy zajmuje się swoim życiem i swoimi prawami. Pozwólmy ludziom żyć!

Obejrzyj program na ipla.tv – kliknij