Debata – Wspólny sukces! Znaczenie amerykańskich inwestycji w Polsce – dedykowan amerykańskim inwestycjom w Polsce i ich wpływowi na polską transformację gospodarczą. W jej trakcie odbyła się również prezentacja raportu firmy doradczej KPMG i Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.


Celem debaty było przedstawienie znaczenia amerykańskich inwestycji dla polskiej gospodarki oraz pokazanie inwestorskich doświadczeń firm amerykańskich obecnych w Polsce. Zmiany jakie przez 25 lat zachodziły w inwestycjach amerykańskich w Polsce, które obecnie w dużej mierze dotyczącą jednostek badawczo-usługowych, stanowią kluczowy wkład w budowę nowoczesnej gospodarki opartej na wiedzy w Polsce.

W debacie udział wzięli: Stacy Ligas – KPMG; Andrzej Dycha – Podsekretarz stanu Ministerstwo Gospodarki; Patrycja Gołos – Dyrektorka ds. Korporacyjnych i Polityki Publicznej; Monika Morali-Efinowicz – Dyrektorka Zarządzająca, Advent International Sp. z o.o. Sp. k.; Jacek Siwicki – Prezes Enterprise Investors, Beata Stelmach – Prezeska Zarządu, GE – Polska i kraje bałtyckie. Debatę prowadziła Dorota Warakomska – dziennikarka i komentatorka.


Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju jest najważniejszym w Europie Åšrodkowo- Wschodniej spotkaniem liderów życia politycznego i gospodarczego. Wśród gości Forum są prezydenci, premierzy, ministrowie, unijni komisarze, parlamentarzyści i przedstawiciele największych koncernów. Opinie, oceny i oświadczenia uczestników debat cytowane są przez światowe media i szeroko omawiane przez środowiska eksperckie.
XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój miało miejsce w dniach 2-4 września 2014r.

Więcej o Forum: forum-ekonomiczne.pl

zdj. forum-ekonomiczne.pl