Uwaga!  To jest moment, żeby wpisać do kalendarza VII Kongres Kobiet i zarejestrować się na to wydarzenie! ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!

W tym roku wielki zjazd kobiet – ogólnopolski Kongres Kobiet – odbędzie się 11 i 12 września w na „Torwarze”, jednym z największych obiektów widowiskowo-sportowych w stolicy.

VII Kongresowi Kobiet – spotkanie polskich kobiet ponad podziałami geograficznymi, politycznymi, społecznymi, zawodowymi, środowiskowymi… – będzie przyświecało hasło z wielkimi znakami zapytania: „Jak nie my, to kto? Jak nie teraz, to kiedy?”. Podsumujemy naszą sytuację, zwycięstwa i porażki, i będziemy dyskutować o tym, jak działać jeszcze skuteczniej, jak walczyć o nasze prawa i sprawy oraz – co robić, by nasz głos się przebił. Jesteśmy silne, odpowiedzialne i solidarne, mamy pomysły, strategie i determinację do działania. Damy temu wyraz podczas VII Kongresu Kobiet!

Będziemy mówić m.in. o polityce, nierówności, macierzyństwie i feminiźmie, o edukacji, o holistycznej opiece zdrowotnej oraz o wielu innych sprawach, ważnych dla nas wszystkich. (O wybranych tematach VII Kongresu Kobiet więcej opowiada w oddzielnym tekście prof. Magdalena Åšroda.)

27 kwietnia, OTWIERAMY REJESTRACJĘ. Dlaczego wybrałyśmy tę datę? Bo jest to rocznica urodzin Mary Wollstonecraft angielskiej pisarki, propagującej równouprawnienie kobiet, prekursorki feminizmu. Autorka Wołanie o prawa kobiety (1792) zajmowała się edukacją dziewcząt, nierównym statusem kobiet, koniecznością zrównania praw kobiet i mężczyzn, postulowała też prawo kobiet do pracy. Minęło ponad 200 lat, a my nadal musimy walczyć o równe prawa w pracy (równe zarobki, dostęp do stanowisk) i na listach wyborczych. Kwestie parytetów i suwaka są wciąż aktualne!

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt – telefonicznie lub mailowo. 

Do zobaczenia 11 i 12 września na Torwarze!

Zarejestruj się na VII Kongres Kobiet

Rejestracja dla mediów

Zostań wolontariuszką/wolontariuszem na VII Kongresie Kobiet

Bądź na bieżąco z VII Kongresem Kobiet i naszymi działaniami!

Polub nas na FB

Obserwuj nasz profil na Twitter.com

Oglądaj nas na YouTube