Liderki biznesu, polityki i organizacji pozarządowych z 70 krajów świata zawitają w czerwcu 2016 roku do Warszawy na Światowy Szczyt Kobiet, który jest organizowany od 25 lat. Polska została wybrana na gospodarza dzięki kilkuletnim staraniom Kongresu Kobiet. Pomysłodawczyni i organizatorka Global Summit of Women spędziła kilka dni w Polsce. Był to bardzo intensywny czas rozmów i przygotowań do przyszłorocznego “kobiecego Davos” w Warszawie.

Pomysłodawczyni i organizatorka Global Summit of Women, czyli Światowych Szczytów Kobiet, IRENE NATIVIDAD, w ramach wizyty studyjnej w Warszawie i rozmów o tym „kobiecym Davos”, które w przyszłym roku (9-11.07.) odbędzie się w Warszawie, spotkała się z Marszałkinią Sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską. Tematem rozmowy w Sejmie była organizacja międzynarodowego Forum Przewodniczących Parlamentów, które planowane jest podczas „kobiecego Davos” w Warszawie. Celem wydarzenia na być podkreślenie rosnącego znaczenia kobiet w polityce – polskiej i światowej.

Irene Natividad spotkała się także ministrą kultury Małgorzatą Omilanowską. Wśród gościń spotkania była także prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet, Dorota Warakomska. Panie rozmawiały o promujących Polskę wydarzeniach kulturalnych, które będą miały miejsce podczas Szczytu. Chodzi w szczególności o promocję sztuki polskich kobiet. 

W programie wizyty organizatorka Szczytu miała wiele spotkań organizacyjnych, m.in. z Komitetem Organizacyjnym, w kórym jest m.in. Dorota Warakomska. Na zakończenie krótkiego acz intensywnego pobytu w Warszawie Irene Nativida wzięła udział w dorocznym Letnim Spotkaniu Przyjaciół w Konfederacji Lewiatan, na którym podkreśliła, że bardzo ważne jest to, iż Global Summit odbędzie się właśnie w Polsce – kraju, w którym na szczycie władzy są kobiety.

Global Summit of Women to wydarzenie, które każdego roku odbywa się w innym miejscu i gromadzi ponad tysiąc liderek biznesu oraz przedstawicielek rządów i organizacji NGO z ponad 80 krajów. Od 25 lat. W Polsce odbędzie się dzięki staraniom Kongresu Kobiet.

Źródło: Kongres KobietKonfederacja Lewiatan