Kim jestem?

Jestem dziennikarką – z zawodu (od prawie 30 lat) i z charakteru, bo ciągle zadaję pytania i drążę, szukam, poznaję coś nowego. Z pasji – trenerką, doradczynią, coachką i mentorką. Uczeniem, jak występować publicznie, zajmuję się od kilkunastu lat – od momentu odejścia z TVP w 2006 r. W swoich autorskich szkoleniach wykorzystuję zarówno doświadczenie telewizyjne, radiowe, obserwacje z USA, jak również wiedzę z zakresu praktycznej psychologii społecznej (studia podyplomowe) oraz coachingu (ukończyłam certyfikowane seminarium Multilevel Coaching). Przeszkoliłam już kilka tysięcy osób z organizacji pozarządowych, samorządu i biznesu – członków/członkinie  zarządu i menedżerów/menadżerki z korporacji, firm doradczych, prawniczych, technologicznych, telekomunikacyjnych.

Intensywnie działam też społecznie na rzecz różnorodności, równości, kobiet. Przekonuję je, że mogą i powinny sięgać daleko, że mają w sobie moc, która pozwoli im iść o krok dalej, zdobyć doświadczenie, zmienić lokalną społeczność i cały kraj.

Z nie mniejszym zapałem dbam o prawa zwierząt, promując pozytywne wzmacnianie, jako metodę wychowywania – a nie tresowania – domowych czworonogów.

Poniżej więcej szczegółowych informacji o mnie.

Dorota Warakomska                                                         

Dziennikarka, komentatorka, publicystka, doradczyni medialna, trenerka wystąpień publicznych, wykładowczyni, mówczyni inspiracyjna. Prowadzi szkolenia i coaching rozwojowy.

Autorka książki dla kobiet „Śmiało. Mów własnym głosem”, wyd. Agora 2020.

Autorka książek o USA: „Co się stanie z Ameryką” 2018, „Droga 66” 2012.

Współautorka książki o Kubie „Ostatnia wyspa komunizmu” 1998.

Jedna z autorek prac zbiorowych: „Grzeczność nasza i obca”, „Grzeczność na krańcach świata”.

Stała felietonistka „Wysokich Obcasów”. Autorka cyklu „Kurs Doroty Warakomskiej” o występach publicznych w magazynie „Wysokie Obcasy Praca”. W informacyjnym radio TOK FM prowadziła audycję „Poranek radia TOK FM”. 

Związana z TVP w latach 1991-2006. Reporterka, prowadząca „Wiadomości” i „Panoramy”, wieloletnia korespondentka w USA, szefowa zespołów dziennikarskich, autorka wywiadów, reportaży i programów telewizyjnych.

Za pracę dziennikarską odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Ponadto laureatka: honorowego Medalu Europejskiego za promowanie idei europejskich (UKIE), nagrody „Ostre pióro”  za działania sprzyjające rozwojowi polskiej przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce (Business Center Club),

nagrody „Pryzmat” za popularyzację wiedzy ekonomicznej (Fundacja Wiedzy Ekonomicznej).

Jest w gronie 50 Śmiałych Kobiet 2017 r. „Wysokich Obcasów”.

Aktywistka społeczna. Działa na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu, różnorodności i równouprawnienia. W latach 2013-2019 prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet. 2010-2016 – członkini zarządu i prezeska stowarzyszenia Polish Professional Women Network. Współzałożycielka stowarzyszenia „Towarzystwo Dziennikarskie” i członkini zarządu w latach 2012-2014. Członkini Rady Fundacji Wysokich Obcasów oraz Fundacji Gessel dla Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki.

Prowadzi liczne dyskusje, debaty i konferencje polskie i międzynarodowe – gospodarcze, ekonomiczne, równościowe, a także – warsztaty i szkolenia.

A także m.in.: Galę wręczenia Nagród Totus, z okazji Dnia Papieskiego (2001-2005), Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie (od 2011), ogólnopolskie Kongresy Kobiet (2011-2018), cykle dla samorządowców – regionalne w ramach projektów m.in. dla Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Parlamentu Europejskiego, Narodowego Banku Polskiego i wielu firm, serie „Czas na kobiety” i „Superwoman na rynku pracy” oraz Letnie Akademie Kongresu Kobiet. 

Prowadzi własną firmę od 2007 r. Doradza, szkoli, coachuje, pracując dla firm i instytucji oraz indywidualnie.

Fotograficzka i podróżniczka, autorka trzech wystaw fotograficznych i licznych artykułów na temat podróży.

Autorka artykułów z zakresu psychologii zwierząt i behawioryzmu. Absolwentka podyplomowych studiów „Psychologia zwierząt” na SWPS.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (Stosunki Międzynarodowe), podyplomowych studiów Psychologia Społeczna na SWPS, studium MLC Coaching Wielopoziomowy. Stypendystka National Forum Foundation oraz German Marshall Fund of the USA. Stażystka w stacjach Fox oraz CNN w Waszyngtonie.