Kobiety listy piszą, wspominają i dziękują. Zachwytom nad Letnią Akademią Kongresu Kobiet nie ma końca, co mnie osobiście niezwykle cieszy i daje dodatkowy zastrzyk energii do dalszej pracy. A gdy patrzę na dyplom jaki otrzymałam w tym roku od uczestniczek i wykładowczyń Akademii, to uśmiech na mojej twarzy rozkwita szeroko. Dyplom towarzyszy Nagrodzie Złotego Motyla. I choć w Polsce chwalić się nie wypada, to pozwólcie, że zacytuję:

Letnia Akademia Kongresu Kobiet przyznaje specjalną nagrodę KK

„Złotego Motyla”.

Nagroda ta ma charakter nadzwyczajny, niezwykły i ściśle indywidualny ponieważ jest przyznawana jednej, jedynej i nadzwyczajnej osobie; raz ale do końca świata a nawet jeden Kongres Kobiet dłużej.

Jedyną laureatka tej nagrody jest i będzie:

Dorota Warakomska!

Złoty Motyl symbolizuje piękno, lekkość, kompetencje, zaangażowanie i to „coś”, dzięki czemu żadna społeczna inicjatywa nie może się udać, a w każdym razie nie będzie miała blasku, znaczenia, charyzmy, oddziaływania i błogosławieństwa demokratycznych oraz feministycznych bóstw.

Doroto! Złoty Motyl na wieki w twoje ręce!!

Muszę przyznać, że nagroda Złotego Motyla dowcipna, urocza i lekka w swojej formie (wianek z polnych kwiatów na głowie i motyl ze wstążki) rozbroiła mnie i urzekła. Jest bowiem dokładnie taka jak cała idea Kongresu Kobiet – spontaniczna, przyjazna i inspirująca. No i oczywiście wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. DZIĘKUJĘ!

Dorota Warakomska