Letnia Akademia Kongresu Kobiet to unikalna inicjatywa Stowarzyszenia Kongres Kobiet. To 80 pań z całej Polski, reprezentantki wszystkich 16 województw w różnym wieku, różnych zawodów, różnych zainteresowań, a jednak łączy nas właśnie ta jedna myśl, że chcemy brać sprawy we własne ręce! Chcemy, żeby kobiety w naszym kraju odgrywały zdecydowanie większą rolę!

Tutaj, na Mazurach, w tym przecudnym zakątku rozmawiałyśmy, dyskutowałyśmy, inspirowałyśmy się nawzajem i uczyłyśmy się. Uczyłyśmy się jak zakładać komitety wyborcze, jak prowadzić stowarzyszenia, jak być aktywnymi publicznie. Mówiłyśmy dużo o feminizmie, gender, polityce. Uczyłyśmy się także jak występować publicznie, jak dyskutować, debatować konstruktywnie.


Letnia Akademia Kongresu Kobiet nie mogłaby się odbyć bez pieniędzy, dlatego bardzo serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom i sponsorkom, wszystkim instytucjom, firmom i osobom, które nas wsparły. Bardzo serdecznie dziękuję. Dziękuję, że jesteście z nami. Dzięki temu możemy głosić te słowa. Możemy dzielić się naszymi doświadczeniami. Dzięki temu możemy inspirować inne kobiety, bo teraz, uczestniczki Letniej Akademii Kongresu Kobiet jadą do siebie do domów i tam będą zarażać tymi pomysłami, energią, entuzjazmem inne kobiety i dlatego warto! – Dorota Warakomska, Prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet