Dziś w biurze Kongresu Kobiet spotkałyśmy się z Irene Natividad, pomysłodawczynią i organizatorka corocznych, światowych szczytów kobiet, zwanych kobiecymi Davos. Spotkania i rozmowy z nią to ogromna dawka wiedzy, energii i motywacji do dalszego budowania silnej platformy kobiecej ponad podziałami – czyli Kongresu Kobiet!

Irene Natividad – Prezydentka GlobeWomen, organizatorka światowych szczytów kobiet – Global Summit of Women, odwiedziła Polskę w związku z organizowanym w 2016 roku w Warszawie Global Summit of Women. Było to nie tylko spotkanie organizacyjne, ale również ogromna dawka energii i motywacji do dalszego działania na rzecz kobiet. Przekonywała nas, że to właśnie MY KOBIETY jesteśmy liderkami przyszłości. Jesteśmy siłą napędową zmian i gospodarki. Że musimy o tym pamiętać i nie dawać się spychać na margines życia społecznego i politycznego. Mówiła również, że kobiety w biznesie to właśnie feminizm w praktyce!

Irene głosi te idee niezmiennie, od trzydziestu lat swojej działalności. To co jest wspólne dla kobiet na calym świecie to ich dyskryminacja na rynkach pracy, luka płacowa i godzenie ról – zachowanie balansu między życiem osobistym i zawodowym. Z tym w różnych krajach, z różnym natężeniem muszą sobie radzić wszyscy, nawet kraje skandynawskie. Niezależność finansowa kobiet jest podstawą niezależności kobiet na każdym innym polu, społecznym, politycznym i osobistym.

Pomysłem Irene Natividad na zmianę sytuacji kobiet są organizowane przez nią światowe szczyty kobiet, na których spotykaja się liderki ze świata biznesu, polityki i organizacji pozarządowych. Szczyty, które angażują w poprawę sytuacji kobiet rządy i potężne korporacje. Szczyty, których uczetniczki i uczestnicy wzajemnie uczą się i wymieniają doświadczeniami – jak wesprzeć kobiety w ich drodze ku niezależnosci. Czyli dokładnie to, co robi Kongres Kobiet w Polsce!

I na koniec to co najważniejsze – nie koncentrujmy się na problemach, ale na ich rozwiązywaniu!