16 października w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie kobiet kandydujących w wyborach samorządowych z Parą Prezydencką.

Kobiety powitała Sekretarz Stanu Irena Wóycicka, a następnie wystąpili Anna i Bronisław Komorowscy. Kolejnym punktem programu były warsztaty dla kandydatek startujących w wyborach. Jedne z nich prowadziła Dorota Warakomska. Wzięły w nim udział: Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydentka Warszawy, Elżbieta Polak – Marszałkini Województwa Lubuskiego oraz Helena Żukowska – Wójcina Gminy Kowale Oleckie. Dorota Warakomska pytała m.in., jak budować sieć powiązań, starać się o nieformalne wsparcie, “nie pijąc razem wódki”. – Trzeba być w strukturach, czy to komitet czy organizacja – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Trzeba mieć potencjał pracy społecznej. Nie można się wziąć znikąd. Trzeba być liderką. To jest naturalne zaplecze – dodała Elżbieta Polak. – Nie żyjemy same. Nie trzeba pić wódki, spotykać się codziennie i zaglądać sobie w garczek, żeby mieć przyjaciół – podsumowała Helena Żukowska.

W spotkaniu z Parą Prezydencką uczestniczyły panie z całej Polski kandydujące na wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz do rad samorządów wszystkich szczebli, uczestniczące w różnych programach realizowanych przez organizacje pozarządowe wspierające aktywność publiczną kobiet, a także m.in. pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Małgorzata Fuszara. Spotkanie zostało zorganizowane przez Pałac Prezydencki we współpracy ze Stowarzyszeniem Kongres Kobiet, Fundacją Szkoła Liderów, Fundacją Wspomagania Wsi, Fundacją im. Friedricha Eberta oraz Fundacją Przestrzenie Dialogu.

Fotogaleria