Kolejna grupa kobiet aktywnych społecznie z całej Polski – wsi, miast i miasteczek rozpoczęła swoją przygodę z Letnią Akademią Kongresu Kobiet! Dorota Warakomska, Prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet otworzyła III turnus Akademii!

Uczestniczki LAKK mają wyjątkową okazję nie tylko spotkania się z niezwykłymi kobietami, ale również wzajemnej wymiany doświadczeń.

Wśród wykładowczyń i trenerek LAKK są m.in. prof. Magdalena Åšroda, prof. Joanna Regulska, prof. Monika Płatek, Joanna Piotrowska, Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Małgorzata Okońska-Zaremba, Barbara Nowacka, Dorota Warakomska, Dominika Bettman. Uczestniczki uczą się nie tylko od nich, ale również od siebie nawzajem. Każda z nich ma już w swoim dorobku doświadczenie w działalności społecznej lub politycznej, niektóre organizowały regionalne Kongresy Kobiet. Są też takie, które się do tego przymierzają, zdobywając na Akademii niezbędną ku temu wiedzę.

Dzień na Letniej Akademii Kongresu Kobiet rozpoczyna się poranną dawką nordic walking. Dorota Warakomska uczy uczestniczki chodzenia z kijkami przy każdej nadarzającej się okazji. Ale to urok Akademii, tu nauka połączona jest z rozrywką, a koniec zajęć nie oznacza końca nauki!

Podobne: